Altyapı Bilgileri

Webkur sunucuları Türkiye lokasyon veri merkez(ler)inden kendi sermayesiyle oluşturulan ekipmanlar üzerinden hizmet vermektedir.

Genel olarak kullanılan datacenter bağlantıları türk telekom omurgasına türk telekom/superonline Node üzerinden iki farklı santralden iki farklı yedekli (Ring) Fiber Optik altyapı ile bağlıdır. Sunucular 10gbit uplink üzerinden switchler ile yedeklemeli olarak 1 gbit portlarla internete bağlıdır. Yedekli çalışan Liebert Hiross hassas kontrollü klimalar ile 60 cm yerden yükseltilmiş döşeme zemini altından soğutması sağlanmaktadır.

Webkur ağı sorunsuz hizmet için planlanmış dağınık bir yapıya sahiptir. Akıllı gbit switch ve router cihazlarıyla ağda gezinen tüm trafik sürekli kontrol altında tutularak olabilecek tüm kötü senaryolar için gerekli önlemler alınmıştır.

Kendi geliştirdiğimiz yazılımlar ve özel güvenlik kuralları sayesinde networkte bir çok işlem otomatik yapılmaktadır.

Sunucu yapıları

WEBKUR ® kaliteyi sağlayabilmek için gerekli olan tüm ekipman yatırımlarında "en iyi ekipman" kullanmaya önem göstermektedir. Yoğun hizmetler sağlayan sunucuların hizmetlerinde kesinti olmaması için kullanılan ekipmanların önemi çok büyüktür.

Ekipman alımlarında en iyi markaları (DELL, IBM, HP ) seçerek olabilecek problemleri baştan önlemiş olduğumuza inanmaktayız. Bu nedenle kullanılan ekipmanlar sistem yükünün kat kat üstünde yükü kaldırabilecek kapasitede hizmet sunar.

Hosting servislerinde kaliteli hizmet vermenin en önemli 1. yönteminin son teknoloji sistemlerin kullanılması olarak düşünmekteyiz. Sürekli gelişen ve her an daha fazla güce ihtiyaç duyan internet siteleri ne kadar teknolojik bir alt yapıya sahipse günün getirdiği isteklere okadar cevap verecek güce sahip olurlar.

Gün geçtikçe internet teknolojileri gelişiyor ve daha fazla alan daha fazla tafik ve daha fazla sistem kaynakları sitelerin sağlıklı yayın yapabilmeleri için hayati önem taşıyor.

İnternetin gelişmesiyle birlikte Webkur'da sürekli altyapısını geliştirerek müşterilerine en son teknoloji hosting servisini vermenin gururunu yaşıyor.

Yeni teknolojiler sayesinde kaynaklar isteğe göre sürekli büyüyor. Sonuç çok daha hızlı ve sorunsuz açılan siteler ve "kaliteli hosting" oluyor.

Storage yapıları & Raid

Hosting Servislerinde Pro SSD Disk kullanılmaktadır

Hosting hizmetinde disk sunucunun sağlıklı çalışması ve verilerin güveni açısından en önemli etkenlerden biridir.

Webkur hizmetlerinde sas ve sunucular için üretilen pro ssd diskler kullanır. Server hizmetleri için geliştirilmiş bilgisayarımızdaki disklere benzer ancak farklı bir çalışma sistemi vardır. Maliyet olarakta normal disklere oranla fiyat farkı yüksektir. Bozulması imkansıza yakın diye bilinen ve yüksek rpm hızda çalışan Sas diskler, hosting hizmetlerinde yüksek performans ve güvenlik sağlar.

Raid sistemi sunucudaki işleyen verilerin aynı anda birden fazla diske yansımalı olarak yazdırılması anlamına gelmektedir. Raid teknolojisi sayesinde diskler yedeklemeli olarak çalıştığından, sunucudaki disklerden biri bozulduğunda sistem veri kaybı yaşamaz ve çalışmaya devam eder. Sunucu açıkken ve kapatmaya gerek kalmadan biz sadece bozulan diski değiştiririz.

Neler Kullanıyoruz?

superonline
telekom
RIPE NCC
Paralels
Maestro
LiteSpeed
Juniper
IBM
Fujitsu
DIRECTADMIN
DELL
CPANEL
COGENT
CITRIX
CENTOS
BROCADE