Webkur'a Hoşgeldiniz.

2003 Yılının Ağustos ayında Melisa Bilişim Teknolojileri ismiyle bilgisayar sektöründe çeşitli donanım ve yazılım hizmetleri ile hizmet vermeye başladık.

Çeşitli içeriklerde interaktif siteler hazırlayarak yüksek ziyaretçi sayısı olan portallar oluşturduk.

İlerleyen zamanda sitelerimizde yaşadığımız hosting problemleri nedeniyle Türkiye'de ozamanın tüm hosting firmalarından hizmet almaya çalıştık ve memnun olamadık. Sunucu konularında araştırmalar yaparak kendi sunucularımızı aldık ve sitelerimizi kendi sunucularımızdan yayınlamaya başladık. Web site yayıncılığı konusu daha çok ilgimizi çekmeye başlamıştı. Sunucular ve yönetimi konularında çeşitli eğitimler aldık ve zamanla tecrübemiz artmaya başladı.


Site programlaması gibi işlerden uzaklaşarak sunucu konularında aldığımız çeşitli eğitimler, edindiğimiz bilgi ve tecrübelerle hosting servisleri sağlamaya başladık.

Uzun bir süre sadece bayi hosting ve sunucu kiralama hizmetleri verdik. Onlarca bayimiz ve binlerce siteye altyapı sağlıyor, çeşitli sunucu sahiplerine sunucu güvenlik ve optimizasyon hizmetleri sağlıyorduk. Zamanla ekipman ve ekibimizi genişleterek yeni bir marka oluşturduk.

2011 yılından itibaren yeni oluşturduğumuz "webkur" markası ile bayi hosting hizmeti haricinde sunucu ve çeşitli ekipman yatırımları yaparak kendi sunucularımız ve ekipmanlarımız üzerinden bireysel ve kurumsal hosting servisleri sağlamaya başladık. Yoğun ilgiyle karşılanan hosting servisimiz , hosting hizmetlerine olan sevgimiz ve azmimiz ile birleşince binlerce hosting müşterlerimiz oldu.

2018 Ağustos ayından itibaren yeni oluşturduğumuz şirketimiz olan Onetra Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. olarak hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Yeni çağ hosting anlayışımız nedeniyle sürekli olarak yeni teknolojiler için eğitim almakta, seminerlere katılmakta ve projeler üretmekteyiz.

Neden Webkur?

WEBKUR ® yeni nesil hosting ihtiyaçlarına göre sürekli güncellenen güçlü bir altyapıya sahiptir. Türkiye'de "En iyi fiyata en kaliteli hosting" sloganıyla Sizlerin başarı ortağı olmak için oluşturulmuş Onetra Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti. tescilli markasıdır. Uzun yıllardır hosting hizmetlerinde edindiği bilgi ve tecrübesiyle hertürlü hosting ihtiyaçlarına hizmet verebilecek geniş bir yapıya sahiptir. Yüksek özellikli sunucu yatırımları ile dünya standartlarında hizmet veren bir hosting firmasıdır. Hergün daha büyük kitlelere seslenen WEBKUR ® Türkiye'de herkesin bir web sitesi sahibi olabilmesi için inanılmaz kampanyalar oluşturarak binlerce mutlu müşteriye sahip olmaktan mutluluk duymaktadır.

Ne iş yapıyoruz?

WEBKUR ® Web site isimlerinin (domain) tescili (şirketiniz.com gibi) ve web sitelerinin yayınlanması için gerekli olan altyapıyı (hosting) sağlayıcı firmadır. Web sitesi kurarken ilk olarak web sitenizin isim tescilinin kendi adınıza yapıldığına emin olmalısınız. Site isminizin tescilini webkur sayesinde kendi adınıza 7/24 yapabilirsiniz. Tüm yönetimi ve hakları sizde olur. Web site isminizin yayınlanması için gerekli altyapı hizmetini de webkur'dan alabilirsiniz.

ÇÖZÜMLER

Alan adı tescil hizmetleri

Webkur Alan adı tescil hizmetlerinde, otomasyon sistemi sayesinde web isimlerinin 7/24 müşterinin anında tescil etmesini sağlamaktadır. Müşteri web sitesinden siparişi vererek alan adı tescil işlemini anında kendi adına tescil edebilmektedir. Aynı zamanda tescil ettiği alan adlarını 7/24 webkur müşterisi üyeliğiyle giriş yaparak ayrıntılı olarak dns işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Hosting servisi

Webkur uygun fiyata kaliteli hosting hizmeti amaçlamaktadır. Yıllardır hosting konusunda edindiğimiz bilgi ve tecrübeler doğrultusunda çeşitli ekipmanlarımızla kesintisiz kaliteli hosting hizmeti sunmaktayız. Hosting hizmetlerinde amatör web sitelerinden çok yüksek yoğunluktaki web portallara kadar geniş bir yapıyla hizmet vermekteyiz.

Tasarım servisi

Web tasarım hizmetimiz bulunmamaktadır. Web tasarım hizmeti veren müşterlerimizi önermekteyiz.

SSL sertifika hizmeti

Webkur, otomasyon sistemi sayesinde çok kısa sürede ssl sertifika oluşumlarını desteklemektedir. Sitemiz üzerinden ssl sertifikanızı 30 dakika içinde hazır hale getirebilirsiniz. Ayrıca m kurulum bilginiz yoksa mesai saatleri içinde kurulum desteği alabilirsiniz.

Sanal sunucu hizmetleri (VDS, VPS)

Webkur yeni dönem hosting ihtiyaçlarına göre sürekli yatırımlar yaparak güncel hosting ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir yapıya sahiptir. Kendi ekipmanlarımızla sunduğumuz vds sunucu hizmetleri çok iyi bir yapıyla yoğun çalışmalarve özel işlemleriniz için çok ekonomik.

Kiralık Sunucu servisi (Dedicated)

Webkur ağı üzerinden sunucu kiralayabilirsiniz. Fiziksel sunucu kiralama ve destek hizmetleriyle ilgili kiralık sunucu sayfasından özellik ve fiyatları inceleyebilir, aklınıza takılan tüm soruları 0850 333 4678 numaralı telefonumuzdan teknik ekibimize bağlanarak sorabilirsiniz.

Sunucu barındırma hizmetleri (Co - location)

Webkur ağı üzerinde kendi sunucunuzu webkur'a yollayarak sunucunuzun webkur ağından çalışmasını isteyebilirsiniz. Sunucu elektrik ve bağlantı ücreti dahil fiyatlarımız için sunucu barındırma sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sunucu optimizasyon ve güvenlik hizmetleri (Management Server)

Webkur ağındaki bir sunucudan veya kendinize ait farklı bir yerdeki sunucunuz için optimizasyon, sunucu güvenliği konularında managed desteği alabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak managed servisi (Sunucu destek servisi) sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Neler Kullanıyoruz?

superonline
telekom
RIPE NCC
Paralels
Maestro
LiteSpeed
Juniper
IBM
Fujitsu
DIRECTADMIN
DELL
CPANEL
COGENT
CITRIX
CENTOS
BROCADE