Yedekleme sisteminiz varmı

Webkur hosting sunucuları, profesyonel sunucular üzerinden gelişmiş raid sistemiyle hizmet vermektedir. Diskler birden fazla disk havuzunda yedeklemeli olarak (raid : yansımalı) çalışır. Sunucuda disk bozulduğunda sistem durmaz ve çalışmaya devam eder. Bozulan disk herhangi bir kesinti olmadan değiştirilerek sorun giderilir.

En kötü ihtimalle birden fazla diskin aynı anda bozulduğunu yada raid sisteminin çöktüğünü düşünürsek, periyodik olarak sistem tarafından otomatik yedeklenen yedekleme ünitesinden tüm veriler geri aktarılabilmektedir. Sitenizin başına gelecek olumsuz bir durumda yedeğinizle ilgili destek bildirimi açabilirsiniz. Tüm olumsuz durum düşünülerek önlemler alınsa da, verilerin güncel olarak kontrol panelinizden bilgisayarınıza indirerek saklamanız önerilmektedir. Webkur sunucu yatırımlarını yaparken sunucularda olabilecek en kötü senaryoları düşünerek yedekleme altyapısını geliştirmektedir. Tüm sunucularımız özel yedekleme ünitelerine alınan hizmete göre periyodik yedeklenmektedir. Standart hosting servislerinde yedekleme haftalık olarak yapılmaktadır. İstenilen hesabın yedeği günlük yedekleme satın alınarak günlük yedeklenebilmektedir. 

Yedekleme sistemi kötü bir durumda kullanılabilmesi için otomatik yapılan bir işlemdir. Sunucular tarafından belirli günlerde yedekleme otomatik yapılır.

Her ne kadar yedekleme de yapılsa , müşterilerimizin site yedeklerini kendi bilgisayarlarında herzaman güncel olarak bulundurmaları önerilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.webkur.com.tr/hizmet-sozlesmesi.html sayfasındaki hizmet kullanım sözleşmesinden ulaşabilirsiniz. 

  • 5 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Ftp alanıma nasıl bağlanabilirim

E-posta adresinize iletmiş olduğumuz hosting hizmet ayarlarınızdaki bilgileriniz ile ftp...

Subdomain nedir (altdomain)

Webkur'dan aldığınız hosting paketinin özelliklerine göre hosting yönetim panelinizden...

Windows Sunucular neler destekler?

Merhaba ,   Windows sunucular Windows server teknolojisi üzerine kurulmuştur.Plesk panel...

internal Server hatası

1- Sitenizde yer alan .htaccess dosyasındaki kodlar apache ile uyuşmuyor olabilir. Çözüm:...

Cloud linux nedir? Neden Cloud sistemi

Cloudlinux sistem nedir? Yeni nesil Cloud yapısı sunucularda her hesaba belirli sistem kaynağı...