Domain kayıt işlemi nekadar zamanda tamamlanmaktadır

Alan adı (domain) Kayıt işlemi siparişin ardından ödeme yapılana kadar beklemede kalır. Ödeme onayı olduğunda o an tanımlanır ve kullanıma açılır.

.tr uzantılı alan adlarında, almak istediğiniz alan adı evrak gerektiriyorsa evrakların siparişin ardından en geç 15 gün içinde tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. 15 gün içinde ulaşmayan evraklarda alan adı tekrar alınabilir hale gelecektir.  .tr uzantılı alan adları ve istenen belgelerle ilgili yazı için tıklayınız

Webkur'dan tescil ettiğiniz alan adı hizmeti sitemize üye olurken oluşturduğunuz alan adı profiline kayıt edilir ve tüm whois sorgulamalarında bu bilgiler görünür. İsteğe bağlı olarak ücretsiz sunulan kimlik gizleme seçeneği ile whois bilgilerind kimliğinizi gizleyebilirsiniz.

Web yayını için sadece alan adı tescili yeterli değildir. Alan adınızda site yayınlamak için barındırma hizmeti (hosting hizmeti) almanız gerekmektedir. Webkur'dan tescil edilmiş alan adları istenilen herhangi bir hosting firmasında barınabilir.

 

Sitemizdeki üyeliğinizin ardından yönetim panelinden "Alan adlarım" linkine tıklayarak domain yönetim panelinizden alan adınızı 7 gün 24 saat yönetebilir ve alan adınızla ilgili tüm işlemlerinizi anlık olarak yapabilirsiniz.

  • 9 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Tr uzantılı alan adları için gerekli belgeler

Siparişinizle birlikte aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan...

Alan adı tescili nedir

İnternet üzerinde kullanılan domain ( alanadı ) 'ler IP ( İnternet Protokol ) numaralarına...

Alan adı kaydı nasıl yapılıyor

İnternet'te bir adrese ulaşmak istediğimizde o bilgisayar...

Alan adı (domain) süresi dolunca ne olacak

Eğer belirtilen süre sonunda domain'e ait yenileme yapmadı iseniz,...

Alan adı yönetim paneliniz varmı

Webkur Ana kaydedici ile sizin aranızda bir köprü vazifesi görmektedir. Alanadı tescil...