Türkiye Lokasyon Radyo Hosting


Auto DJ, 128 Bit KalitesindeProfesyonel Radyo Yayın Hizmeti

Türkiye Lokasyon Hızlı Sunucular

Kesintisiz Kaliteli Radyo Yayını

Tier3 Standardı Verimerkezi

Auto DJ Özellikli WHMSONIC Radyo Paneli

AUTO DJ ile Radyonuzu Otomatikleştirin

Listenizi oluşturun, zamanı belirleyin, Programları Belirleyin, Şarkıları Belirleyin, AutoDJ Radyonuzu Otomatik Yönetsin!

AutoDJ den kesinti yapmadan yayını üstünüze alın, DJ'leriniz kesinti olmadan yayın değiştirsin! Daha yüzlerce özellik WHMSONIC Radyo Hosting İle Birlikte Hizmetinizde!

Kolay Entegrasyon ile Hemen Yayına Başlayın

Sitenize farklı player kodlarıyla player çalarınızı hemen ekleyerek ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

Paketler haricinde binlerce kişiye yayın yapabilmek için bizden teklif isteyin.

Işık Hızında Gbit Bağlantılar

Radyonuzu hiç kesinti olmadan en iyi kalitede dinleyicilerinize dinletebilirsiniz. Hızlı yedekli bağlantılar ve güçlü sunucular ile en iyi kalitede radyo hosting hizmeti.

Kolay kullanım , Oto özellikler

Yüzlerce özellikleri ve ayarları bulunan gelişmiş radyo paneli sayesinde , radyonuzu özelleştirin, otomatikleştirin hayal gücünüzle farklı rdyo deneyimleri sunun.

Son teknoloji Radyo Hosting

Siz sadece yayınlarınıza yoğunlaşın. Daha çok kitleye ulaşın. Altyapıyı düşüneyin!

7/24 Teknik Destek

Sunucunuzla ilgili bir sorun olduğunda biz 7/24 sizlere destek için buradayız! Türkiye'nin En Kaliteli Radyo Hosting Hizmetini Alacağınızdan Emin Olabilirsiniz

SIK SORULAN SORULAR

Radyo Hosting Nedir?

İnernet üzerinden radyo yayını yapmak için gerekli olan bağlantı ve sunucu hizmetidir.  Radyo sunucusu sayesinde bilgisayarınızdan sunucuya gönderdiğiniz müzik yayını, sunucu aracılığıyla dinleyicilerin kesintisiz dinleyebilmesi için kalitesi bozulmadan son kullanıcılara ulaştırılır.  Gönderdiğiniz yayın aynı zamanda sunucuda bazı optimizasyonlarla dinleyicilerin bağlantılarını çok harcamaması için sıkıştırılır ve stereo ve yüksek bitrate değerleriyle dinlenilmesi sağlanır.

Radyo hosting internet radyoculuğu , yerel radyolar veya ulusal radyolar tarafından kullanılmaktadır. Radyo yayının Türkiye lokasyonu üzerinden yapılması dinleyicilerin yayına daha hızlı ulaşması, kesintisiz ve kaliteli müzik dinlemesi için önemlidir.

Radyo hosting hizmetiyle birlikte ücretsiz sağlanan radyo hosting kontrol paneli sayesinde bir çok özellik radyo yayıncılarının işlerini kolaylaştırmaktadır. 

Radyo Hosting ile Nasıl Canlı Yayın Yaparım ?

İnternet üzerinden canlı yayın yapabilmeniz  , dinleyicilerin yayınları bilgisayarlarında canlı olarak dinleyebilmeleri için sizin bilgisayarınız ve dinleyiciler arasında streaming hizmeti veren bir sunucu olması gerekir.  Size verilen bilgilerle winamp veya benzeri (streaming destekleyen) müzik veya DJ programından sunucuya yayın gönderebilirsiniz.  Sitenize eklediğiniz kodlar sayenizde sitenize giriş yapan kullanıcılar yaptığınız yayını doğrudan dinleyebileceklerdir. Ayrıca size verilen özel linkler sayesinde windows media player, winamp, gom player gibi çok kullanılan müzik programlarından dinleyebilirler. 

  Aldığınız radyo hosting paketine göre toplam kişi sayısı kadar dinleyici radyonuzu dinleyebilir. Daha fazla dinleyici bağlanmaya çalıştığında  dinleyenlerden biri dinlemeyi bırakana kadar yayını dinleyemez. İstediğiniz zaman paketinizi yükselterek dinleyici sayısını çoğaltabilirsiniz.  Eğer en yüksek paket size yetersiz gelirse daha fazla dinleyicili radyo hosting için size teklif verebiliriz. 

Neler Kullanıyoruz?

superonline
telekom
RIPE NCC
Paralels
Maestro
LiteSpeed
Juniper
IBM
Fujitsu
DIRECTADMIN
DELL
CPANEL
COGENT
CITRIX
CENTOS
BROCADE