Cpanel S1

Süre seçiniz* Fiyatlara %18 kdv sepette eklenmektedir.

SIK SORULAN SORULAR

Sunucu Lokasyonları

Sunucularımız İzmir lokasyonda bulunmaktadır. Ayrıca Farklı lokasyonlardan kullanılan servislerimiz için Türkiye'nin bir çok bölümünde , Almanya ve Fransa üzerinden hizmet veren sunucularımız da bulunmaktadır.  Sunucularımızın herbiri iyi performans için yüksek özellik ve bağlantıya sahiptir.

Altyapımızla ilgili ayrıntı bilgi için http://www.webkur.com.tr/altyapi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve sorularınız için 0850 333 4678 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. 

Vergi oranları ve faturalandırma

Sitemiz üzerinden sipariş verirken tüm ürünlerde %18 yasal KDV oranını sistem otomatik olarak eklemektedir. Sistemde oluşturduğunuz fatura profilinze göre faturanız e-fatura olarak size mail ile gönderilmektedir. Aynı zamanda faturanızı üye girişi yaparak faturalarım bölümünden indirebilirsiniz

Güvenlik ve haklar

Sitemiz güvenli bir altyapı ile kurulmuştur. Sitemiz üzerinden yapılan online ödemelerde 256 bit SSL sertifika ile bilgiler siz ve banka arasında şifrelenerek koruma altına alınmaktadır.

 

 • Sitemizde sipariş verirken bildirdiğiniz email adresiniz sitemiz kullanıcı paneline giriş için kullanılmaktadır.
 • Sitemizde oluşturduğunuz üyelik ile ticket sistemi sayesinde sizin olduğunuz kanıtlanmaktadır.
 • Bu üyelik sayesinde isterseniz kendinize ödeme yetkilisi yada teknik birim yetkilisi tanımlayabilirsiniz.
 • Alan adı işlemlerinde transfer korumasını açarak alan adınıza bağlı olan email adresinin çalınmasına karşı bir önlem almış olursunuz.

 

Sitemizden aldığınız tüm hizmetlerin teknik olarak koruması şirketimizin sistemi tarafından sağlanmaktadır. Müşteri panel ve şifreleriniz ve sitemize üye olurken bildirdiğiniz email adresinin güvenliği size aittir.

Email adresinizin güvenli olduğunu  ve hiç kimse tarafından erişilebilir olmadığından emin olmanız gerekmektedir.Daha fazla bilgi için sitemizin hizmet sözleşmesi ve güvenlik politikası sayfalarını inceleyebilirsiniz

Teknik destek

Sitemiz üzerinden aldığınız tüm hizmetler için "aldığınız hizmetle ilgili" 7/24 müşteri panelinizde bulunan ticket sistemi sayesinde destek alabilirsiniz.Mesai saatleri içinde şirket telefonumuzdan "telefon ile verilebilecek destekler" alabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle ve daha iyi anlaşabilmek için bazı konularda telefondan destek verilmemektedir.Bu gibi durumlarda telefondaki operatör arkadaşımız size bildirim açmanızı önerecektir.

Neden bukadar ucuz

Gelişen teknolojiyle beraber gelişen altyapımız, daha çok işlemci gücü, daha hızlı bağlantılarla orantılı olarak daha fazla alan ve trafik hakkı vermemize olanak sağlamaktadır. Teknolojinin durmak bilmeyen gelişmelerine karşı sonuç ise daha fazla alanı daha uygun fiyat olarak son müşteriye yansımaktadır.

Hizmet açılış süreleri

Webkur'dan alacağınız hizmetler kredi kartı ile ödemenin ardından onay gerekmeden sistem tarafından işleme alınmaktadır.Banka havalesi ile yapılan ödemelerde ödeme onayının ardından işleme alınmaktadır.

 

Alan adı tescili        : Anında online işlem

Hosting                     : Anında açılış

VPS Sunucu             : VPS sunucular önceden kurulmuş hazır sunuculardır ve 10 dakika içinde aktif olurlar. 
VPS Sunucu             : VDS sunucular her müşteri için özel olarak kurulurlar. Sunucunun son güncellemeleri yükleme süresine bağlı olarak kurulum 4-5 saat sürebilmektedir.

Dedicated sunucu : Dedicated kiralık fiziksel sunucular stokta varsa kurulum ve teslim süresi  son güncellemeleri yükleme süresine bağlı olarak kurulum 4-5 saat sürebilmektedir.

Hangi konularda destek veriyorsunuz?

Web hosting hizmeti alan müşterilerimiz;

Webkur'dan hizmet alan hosting müşterilerimize aldıkları hizmetlerle ilgili teknik ekibimiz 7/24 bildirim yoluyla destek vermektedir. Verilen teknik destek hizmetinin sağlıklı ve güvenli olması için müşterinin webkur kullanıcı paneline giriş yaparak bildirim oluşturması gerekir.

Mesai saatlerimiz : Hafta içi 09:00  18:00 - hafta sonu 09 :00 - 15:00

Bu saatler haricinde önemli konular için nöbetçi arkadaşımız yardımcı olmaktadır.

Teknik ekibimiz "Aldığınız hizmet" doğrultusunda destek verir. Web tasarımı ve kodlama ile ilgili işlemler Webmaster işine girer. Aşağıda web hosting ile ilgili verilen desteğin kısa bir özeti bulunur.

 

WEB HOSTİNG HİZMETİ ALAN MÜŞTERİLERİMİZİN ALABİLECEĞİ DESTEK KONULARI

 • Web alanı ilgili problemler
 • Sunucu bileşenleri ile ilgili problemler
 • dns ile ilgili problemler (dns ekleme veya düzenleme)
 • Email problemleri (pop3 IMAP veya Webmail)
 • Ftp ile ilgili problemler
 • Hosting kontrol paneli ile ilgili destek
 • Hosting kontrol panelindeki moduller ile ilgili destek
 • Web sitesine ulaşım ile ilgili problemler
 • Mysql veya MSSQL (veri tabanları) ile ilgili problemler
 • Apache modulleri ile ilgili problemler
 • Backup ve restore işlemleri

 

RESELLER (BAYİ HİZMETLERİ) ALAN MÜŞTERİLERİMİZ

Reseller (bayi) müşterilerimizin kendi müşterilerine webkur destek vermemektedir. Bayi hosting hizmeti alan müşterilerimiz hosting müşterilerine teknik desteği kendilerinin vermesi gerekir. Reseller müşterilerimiz her türlü hosting problemleri (yukarıda açık belirtilen) için bizlerden destek isteyebilirler. Bunların haricinde Bayi kontrol paneli ile ilgili her türlü konuda teknik ekibimizden yardım isteyebilirler.

Hangi şirketlerin web sitesi olmak zorunda?

Yeni tasarıya göre aşağıda belirtilen şirketler için web sitesi olma zorunluluğu vardır.

 

Anonim şirketler
Limited Şirketler
Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler

Şahıs şirketleri ve diğer işletmelerin böyle bir zorunluluğu yoktur

Nasıl ödeme yaparım?

Kullanıcı panelinizden kredi kartınızla 3d ile güvenli ödeme yapabilirsiniz veya banka havalesi seçeneklerini kullanabilirsiniz. güncel banka hesap numarası bilgilerimiz için tıklayınız http://webkur.com.tr/odeme-bilgileri

   Ödemelerinizi aylık , 3ay , 6ay , 1yıl , 3 yıl periyodlarına göre yapabilirsiniz. Kredili sistemimize önceden bakiye yükleyerek ödeme zamanlarınızda ödemenizin otomatik tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve destek için telefon yoluyla veya ticket yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hizmeti nasıl iptal ederim?

Yenileme faturaları otomatik oluşan Hosting ve sunucu hizmetlerinizi webkur kullanıcı paneline giriş yaparak "Hizmetlerim" -> "Hizmet yönetimi" sayfasında sol menüde bulunan "Hizmet iptali" butonuna tıklayarak ipta talebinde bulunabilirsiniz. 

  İptal işlemlerinde,

"Hizmet sonunda iptal" Seçeneği, hizmetin son tarihinde otomatik iptal edilmesini sağlar

"Hizmeti hemen iptal et" Seçeği, hizmetin süre sonunu beklemeden hemen iptal edilmesini sağlar. 

 

**İptal işlemleri sistem tarafından otomatik yapılır ve verileriniz sistem tarafından otomatik kaldırılır. 

  Domain işlemlerinde, oluşan faturayı iptal edebilmeniz için  domain yönetimine giriş yaparak "Otomatik yenilemeyi devre dışı bırak" butonuna tıkladığınızda oluşan fatura otomatik olarak iptal edilecektir.