0850 333 (HOST) 4678
Üye Paneli
Sepet

BULUT SUNUCU TÜRKİYE

$
TL


C1 Server
68,40 TL /Ay
12.00 $ /Ay

Yıllık 144 $ yerine 120.00 $

Yıllık 820.8 TL yerine 684.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

1 Core İşlemci
30 GB Raid10 SSD
1GB ECC DDR3 Ram
1000 GB trafik

Stok var

Satın Al
C1 Plus Server
85,50 TL /Ay
15.00 $ /Ay

Yıllık 180 $ yerine 150.00 $

Yıllık 1026 TL yerine 855.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

1 Core İşlemci
40 GB Raid10 SSD
2GB ECC DDR3 Ram
1000 GB trafik

Stok var

Satın Al
C2 Server
142,50 TL /Ay
25.00 $ /Ay

Yıllık 300 $ yerine 270.00 $

Yıllık 1710 TL yerine 1539.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

2 Core İşlemci
50 GB Raid10 SSD
2GB ECC DDR3 ram
1000 GB trafik

Stok var

Satın Al
C3 Server
171,00 TL /Ay
30.00 $ /Ay

Yıllık 360 $ yerine 300.00 $

Yıllık 2052 TL yerine 1710.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

2 Core İşlemci
50 GB Raid10 SSD
4GB ECC DDR3 ram
1500 GB trafik

Stok var

Satın Al
C4 Server
256,50 TL /Ay
45.00 $ /Ay

Yıllık 540 $ yerine 510.00 $

Yıllık 3078 TL yerine 2907.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

4 Core İşlemci
60 GB Raid10 SSD
4GB ECC DDR3 ram
2000 GB trafik

Stok var

Satın Al
C8 Server
370,50 TL /Ay
65.00 $ /Ay

Yıllık 780 $ yerine 720.00 $

Yıllık 4446 TL yerine 4104.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

8 Core İşlemci
100 GB Raid10 SSD
8GB ECC DDR3 ram
3000 GB trafik

Stok var

Satın Al
C16 Server
513,00 TL /Ay
90.00 $ /Ay

Yıllık 1080 $ yerine 900.00 $

Yıllık 6156 TL yerine 5130.00 TL

Yıllık 0 € yerine €

8 Core İşlemci
150 GB Raid10 SSD
16GB ECC DDR3 ram
5000 GB trafik

Stok var

Satın Al

Dünya Standartlarında Hizmet


Profesyonel Bulut Sunucularla Tanışın!

Yüksek kaynak tüketimi, kesintisiz %100 size özel sunucu kaynağı kiralayabilirsiniz. Profesyonel modeli sunucu kümesinden istediğiniz kadar kaynak dedike çalışacaktır.

Fırsat Köşesi

Yıllık alımlarda %20'ye varan indirimler.


Ücretsiz Teknik Destek

0850 333 4678 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Size özel gerçek performans

Xeonc bulut sunucu servisi, yüksek özellikli özel sunucularda Yüksek hızda çalışan SSD disk havuzundan Raid10/Raid50 yapısıyla çalışmaktadır.

Sistemlerimize yeni eklenen Dell Poweredge R720 xd Sunucular yoğun çalışmalara göre üretilmiş yüksek özellikli hizmetler için kullanılmaktadır.

24 çekirdekli XEON işlemci yapısıyla 1,5 TB Ram desteği bulunmaktadır.

Yeni teknolojiler sayesinde elektrik ve yer tasarrufu bir yana stable çalışan güvenli sistemler sayesinde sorunsuz ve kaliteli hizmeti çok uygun fiyatlarla buluşturuyoruz. Başlangıç modeli dedicated sunuculardan daha avantajlı ve sorun yüzdesi daha düşüktür.

VDS (Virtual Dedicated Server) ile ilgili sık sorulan sorular

Sunucum yetersiz geldiğinde ne yapmalıyım?
Daha fazla işlemci ram veya disk alanına ihtiyacınız olduğunda daha üst pakete geçiş yapabilirsiniz veya ek kaynak siparişi verebilirsiniz.
VDS Sunucular internete ne kadar hızla bağlanır?
VDS sunucular yedekli Gbit portlarla profesyonel switchlere bağlıdır. Portlardan birinde herhangi bir arıza çıkması durumunda yedek port devreye girerek herhangi bir kesinti olmadan iletişimine devam eder. Switchler ise firewall aracılığıyla ana router üzerinden yüksek ve yedeklemeli hatlar üzerinden internete çıkış yaparlar.
Raid 10 nedir? Benim ne işme yarar?
Akıllı raid kartı barındıran profesyonel storage ler sayesinde 4 adet veya daha fazla diskin birleşiminden oluşan ve yedekli çalışan disk gurubudur. Disklerden herhangi birinde arıza meydana geldiğinde kesinti olmadan disk değişimi yapılır (hot plug ). Böylece kesinti yaşamazsınız. Ayrıca 4+ diskin birleşiminden oluşan hız faktörü ortak havuza yansır ve daha hızlı diske sahip olursunuz.
VDS sunucu kurulum işlemi ve detayları
VDS sunucular her müşteriye özel olarak işletim sistemi ve bileşenleri kurularak teslim edilen sunuculardır. Ortalama kurulum süresi işletim sistemlerine göre değişiklik göstermektedir. Kurulum haricinde işletim sisteminin tüm güncellemeleri ve talep edildiyse hosting kontrol panelide kurularak teslim edilir. VDS sunucularda hazır kurulum işlemini desteklememekteyiz. Her müşteriye özel olarak kurulması ve optimize edilmesi bize ek yük getirse de garanti bir sonuç vermektedir. 
Sunucu yükseltme işleminde kesinti yapılıyor mu?
Sunucu yükseltme işleminde sunucunuz bir kaç dakikalığına kapatılarak yükseltme işlemi uzman kişi tarafından tamamlanır. Herhangi bir riski bulunmamaktadır. Yükseltme işlemini sabaha karşı veya gecenin herhangi bir saatinde yapılmasını talep edebilirsiniz.
VDS ile VPS arasında ne fark var?

VPS sunucular Sistem kaynağı üzerinde oluşturulmuş bir programın oluşturduğu sanal kaynakları kullanırlar. Yani vps sunucular program üzerindeki sanal işlemci sanal ram , sanal disk ile oluşturulurlar. Vps sunucularda sistem kaynağındaki boş donanımı o anki sistem kaynağı gereken diğer sanal sunucularda kullanabilirler. Böylece vps sunucularda az kaynakla çok sunucu çalıştırılabilmektedir. ,

VDS sunucular, gerçek donanım üzerine kurulurlar. Vds sunucu için tanımlanmış donanımı aynı sistemdeki farklı bir sunucu kullanamaz. Gerçek disk, gerçek ram, Gerçek işlemci kullandıklarından vps sunuculara oranla daha performanslı çalışırlar.

Sunucuyu kim yönetir?
VDS sunucular tamamen müşteriye özel sunuculardır. Sunucu teslimi yapılır ve müşteri sunucunun şifresini değiştirir, webkur çalışanları dahil şifreyi bilmeyenler sunucuya herhangi bir şekilde root erişimi yapamaz. Şifrenizi unutursanız , sunucunuzun kvm ekranından sunucunuzun açılışında cd boot ederek veya komut dizininden şifrenizi değiştirebilirsiniz veya bu konuda teknik destek ekibimizden destek isteyebilirsiniz. VDS sunucunun yönetimi tamamen müşterinin kontrolündedir. Bu nedenle vds sunucular ile ilgili işlemleri sunucu sahibi ve yetki verdiği kullanıcılar haricinde kimse yapamaz. VDS sunucularda sunucunun güvenliği ve işletim sistemi güncellemeleri müşteriye aittir. Müşteri çözemediği sorunlarla ilgili teknik destek ekibimize soru sorabilir. Uzun süreli ve zaman alıcı sorunlarda ekstra destek talebi satın alabilir. Sunucunun yönetimini webkur sistem yöneticileri tarafından yapılması istenirse aylık ekstra destek paketi satın alınabilmektedir.
Ek sunucu kaynağı
Webkur amatör sitelerden çok yoğun çalışan profesyonel portallara kadar veya çok yoğun işlem gücü gerektiren sistemler için geniş ve sistematik bir yapıyla hizmet verebilen güçlü bir altyapıya sahiptir. Sunucunuz yetersiz geldiğinde sunucuza ekstra sistem kaynağı veya trafik satın alabilirsiniz. Hizmet ve ticari politikalarımız gereği hizmetiniz büyüdükçe size daha uygun fiyatlar sunulacaktır. Shared hosting hizmeti , reseller (bayi host) hizmeti, VPS ve VDS sunucular, Dedicated server hizmetlerinden birden fazla sunucu yapısıyla oluşturulabilen daha güçlü sistemlere ihtiyacınız olabilir. Geniş seçeneklerle tüm hosting ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve altyapıya sahibiz. Sizin işleriniz büyüdükçe altyapınızda büyüyecektir. Biz gerekli tüm altyapıyı önceden düşünerek sürekli yeni yatırımlar yapmakta ve yeni teknolojileri yakından takip etmekteyiz.
Xeonc cloud server nedir?

Server yapısı için özel üretilen yeni nesil XEON işlemci mimarisi kullanan cloud sunucu servisidir. Virtual Dedicated Server, son zamanlardaki en iyi teknoloji olarak sayılabilir.

Fiziksel sunucu yapısını kullanan havuz sunucular üzerinden, istenildiğinde donanımsal olarak yükseltilebilen bir sistem yapısına sahiptir.

Profesyonel DELL, HP, IBM gibi gerçek marka serverlar ile sağlanır.


             Storage yapısı hem sunucuların kendi storage yapısı veya özel Network Attached Storage (NAS) yapısını kullanır.Akıllı Raid kartları sayesinde aynalama ile çalışan (Raid10 - Raid50) ve herhangi bir disk arızasında sunucu çalışırken değiştirilebilen hot plug özelliği sayesinde yıllarca hiç kapanmadan güvenle çalışır.


       Sunucular internete fiber bağlı router ve switchler üzerinden gbit portlarla bağlıdır. Yüksek saldırı senaryoları düşünülerek tüm ağ fiziksel frewall ile korunmaktadır.

Xeonc sunuculara sağlanan statik ip adresleri frewall cihazı ile mac adres kontrollü korunmaktadır. Sunucu bağlantıları mrtg ile raporlanmaktadır.

VDS Sunucuların avantajları nelerdir?
 • Profesyonel sunucu grubundan kaynak kiralamanıza olanak sağlar. 
 • VDS sunucularda raid sistemi (raid10 SSD/Raid60) sayesinde çok hızlı disk kullanma şansınız olur.
 • Web barındırma gibi operasyonlarda diskin hızı ram ve işlemci kullanımına büyükfayda sağlamakta ve sitelerinizin daha hızlı yanıt vermesine neden olmaktadır.
 • Profesyonel sunuculardan sağlandığı için arıza yapma oranı yok denecek kadar azdır. 
 • Sunucunuz aylık haftalık ve hatta saatlik olarak (işletim sistemi dahil) herhangi bir yavaşlama olmadan yedeklenebilir.
 • Kritik veriler için farklı yapılarda farklı lokasyonlardan yedekli çalışabilir.
 • Büyük bir yatırımla inşa edilmiş bir sistem yapısında istediğiniz kadar kaynağı ekonomik fiyata sunar. 
 • Kiraladığınız kaynaklar size özel gerçek donanımdır ve paylaşılmaz (dedicated)
 • Sunucularda pro ssd diskler, performanslı ECC Registered server ramleri kullanılır.
 • Xeon işlemci mimarisi size gerçek sunucu gücüyle çalışmanıza olanak tanır.
 • Webkur kullanıcı panelinizden sunucu ile ilgili tüm işlemlerinizi uzaktan yapabilirsiniz (reboot, kullanım istatistikleri vs.)
 • İşletim sistemi size özel çalışır ve sadece root erişimi veya yetki verdiğiniz kişiler sunucuya erişebilir. (Yetki vermezseniz webkur personeli dahil erişemez)
 • Linux ve windows server modellerinin tümünü desteklemektedir. 
 • Özel yedekleme için disk eklenebilmektedir.

PARTNER MARKALAR